O mně

Jmenuji se Josef Poláček (Pepik).

Amatérsky fotografuji již přes 40 let. Začínal jsem jako 20-letý a vlastnil jsem postupně fotoaparáty poplatné tehdejší nabídce na trhu. Dokonce jsem si na vyvolávání, tehdy pouze černobílých fotografií, zařídil vlastní malou fotokomoru a fotky především své rodiny jsem si tam sám vyvolával. Ale doba pokročila. Od těch časů se vše, včetně vývoje ve fotografování, pohnulo mílovými kroky, a tak jsem i já přes přístroje PENTAX a digitální NIKON v poslední době zdokonalil své fotovybavení a v současnosti používám fotoaparát zn. Canon.

      Svou rodinu sice fotografují stále a rád, ale vzhledem k tomu, že mým koníčkem je také sportovní rybolov, mám při posedávání u vody spoustu času a příležitosti pozorovat a fotografovat život v přírodě, především u řeky Lužnice, ale nejen u ní. A tak se moje fotovášeň přesunula spíše do této sféry.

      Fotografování nebo následnému zpracování fotosnímků na PC se věnuji téměř denně. Své snímky občas posílám na různé fotoservery a prostřednictvím připomínek a rad návštěvníků těchto webových stránek z řad ostatních fotografů sbírám nové informace a zkušenosti. Jejich kritika, ať kladná či záporná, mi v mé práci velmi pomáhá. Další informace o novinkách v této oblasti se snažím získávat  z odborně zaměřených časopisů a literatury. Díky takto získaným poznatkům mám možnost se ve svém koníčku neustále o něco zlepšovat, a proto jsem rád, že se o některé své fotografie mohu na svých prezentačních stránkách s Vámi podělit, abyste sami posoudili, jestli  Vás alespoň některé z nich zaujmou.

Při prohlížení prosím použijte klávesu F11, galerie se Vám otevře přes celou obrazovku.